Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1-TARAFLAR

1.1- SATICI

Satıcı Unvanı: AHMET ÇAKMAK

Satıcı Tüzel Kişi Adına İşlem Yapan Yetkili Kişi: AHMET ÇAKMAK

Satıcı İnternet Adresi: www.ahmetcakmak.net

Satıcı Adres:

Kılıçreis Mahallesi – 319 Sokak – No 46/A – Konak / İZMİR

Satıcı Telefon: +90 507 974 7767

Satıcı E-mail: info@ahmetcakmak.net

 

1.2- ALICI

Alıcı Ad-Soyad: 

Alıcı T.C: 

Alıcı Adres:

Alıcı Telefon:

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU

İşbu mesafeli satış sözleşmesi, alıcının satıcıya ait internet adresi üzerinden sipariş ettiği aşağıda özellikleri belirtilen sipariş ettiği ürünün ve/veya aldığı hizmetin, aşağıda belirtilen miktarda satışına ilişkin olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’daki hükümler gereğince alıcı ve satıcı taraf arasındaki hak ve yükümlülüklerin belirlenmesine ilişkindir.

MADDE 2 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN / HİZMET BİLGİLERİ

2.1 Satın alınmak istenen ürüne ait resimler, internet sitesinde paylaşılmıştır. Ürün özelliklerini, ürünün stoklarımızda olup

olmadığını, belirtilen satın alma tarihleri arasında internet sitemizden inceleyebilirsiniz. Stoklarda tükenen ürünün yeniden üretiminin yapılıp yapılmayacağı

Satıcı inisiyatifindedir.

2.2 Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını internet sitemizden görebilirsiniz. Listelenen ve ilan edilen satış fiyatlarına %18 KDV dahil değildir. İlan edilen ürün fiyatları kampanya

süresince (belirtilen kampanya bitim günü saat 24.00 e kadar ),  geçerlidir.

2.3 Alıcı tarafından satın alınmak istenen, sözleşme konusu ürünlerin tüm vergiler dahil satış fiyatı internet sitesinden incelenebilir.

MADDE 3 -TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

3.1 Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.2 Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3.3 Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının beyan ettiği alan adına kurulur. Bu süre içinde yazılım kurulumu gerçekleşmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
3.4 Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa gerekli belgelerle teslim edilmek zorundadır.

3.5 Satın alınan ürün bedeli ödenmez ise;

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

3.6 Kredi kartının yetkisiz kullanımı ile yapılan alışverişler;

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, SATICI ürünün kurulumunu iptal etme hakkına sahiptir.

3.7 Öngörülmeyen sebeplerle ürün, zamanında teslim edilmez ise;

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

MADDE 4 – ÖDEME VE TESLİMAT

4.1 Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, beyan edilen şirket hesaplarımızdan birine ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

4.2 Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.